Podsumowanie działalności SKN Toksykologii 2023-2024

Bieżący rok akademicki 2023/2024 okazał się być bardzo intensywny dla członków Studenckiego Koła Naukowego Toksykologii, którzy mieli okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach i projektach.

Aktywne działanie rozpoczęło się już we wrześniu, kiedy to dzięki prezentacji plakatu pt. „Ostre zatrucie moklobemidem powikłane użyciem fluoksetyny – przebieg zatrucia, leczenie i diagnostyka” SKN Toksykologii stało się częścią konferencji pt. „Nowe trendy w badaniu człowieka dla celów sądowych”.

W październiku na zorganizowanym przez STN spotkaniu z Kołami Naukowymi, nasze koło miało możliwość krótkiego przedstawienia swoich działań i dotychczasowych osiągnięć. Miesiąc ten okazał się również obfitować w wystąpienia konferencyjne. Pierwszym z nich było wygłoszenie prezentacji pt. Acute poisonings with antipsychotic and psychotropic drugs clinical observation and analytical tools” na IV Poznańskiej Konferencji „Współczesna analityka farmaceutyczna i biomedyczna w ochronie zdrowia”. Ponadto swoją pracę pt.” The participation of carbamazepine-10,11-epoxide and 10-hydroxycarbazepine in the generation of oxidative stress in the course of epilepsy treatment” SKN Toksykologii zaprezentowało podczas sesji posterowej 5th International Wroclaw Scientific Meetings.

Wśród licznych spotkań Koła wyróżnić można:

Jednak dla członków koła rok ten w głównej mierze koncentrował się na realizacji projektu grantowego dotyczący wpływu lewetiracetamu na status antyoksydacyjny w terapii epilepsji. Wyniki przeprowadzonych badań zaprezentowane zostały podczas konferencji International Congress of  Young Medical Scientists (ICYMS).

Aktywność Koła dotyczy również działalności w mediach społecznościowych. Krótkie wpisy przygotowane przez członkinie Koła pomogły szerzyć wiedzę z zakresu toksykologii.